Gjenåpningen fikk ikke nordmenn i bedre form
Folk flest trener ikke mer - og er ikke kommet i bedre fysisk form - etter gjenåpningen av Norge.
- NTB
I november sier 15 prosent av de spurte at de er i bedre fysisk form etter koronautbruddet, mens dobbelt så mange, 30 prosent, oppgir at de er i dårligere form. Resten, omtrent annenhver nordmann, sier at formen er uendret, viser tall fra Norsk koronamonitor fra Opinion.
Tallene har vært overraskende stabile siden august og endret seg ikke etter gjenåpningen av Norge i slutten av september.
– Vår fysiske form virker rett og slett uberørt av at Norge åpnet opp, sier seniorrådgiver Nora Clausen i Opinion.
I november sier sju av ti nordmenn at de har trent innendørs eller utendørs den siste uken. Her er det ingen økning etter gjenåpningen, og andelen ligger 3 prosentpoeng under gjennomsnittet for pandemien.
Så mange armhevinger bør du klare
Så mye påvirker genene dine treningsresultatene
Nordmenn lite treningsvillige etter pandemien
Treningsiveren til nordmenn har ikke økt etter at landet har gjenåpnet. Til tross for åpne treningsstudioer viser en fersk undersøkelse at det er motsatt.
- NTB
Relaterte artikler
- AKTUELTFlere barer satte omsetningsrekord sist helg, men duoen tror ikke de er for sent ute8 MÅNEDER SIDEN
- AKTUELTHandledagen er blitt større enn Black Friday, nå er den kommet for fullt til Norge. Dette må du passe på7 MÅNEDER SIDEN
- AKTUELTHanne (19) trente over 22 timer i uken til førstegangstjenesten, men kom ikke inn: – Synes det er urettferdig4 MÅNEDER SIDEN
- AKTUELTDoblet antall hjemleveringer: – Tror ikke det er en pandemi-ting, men heller noe pandemien har lært oss å ta i bruk3 MÅNEDER SIDEN
- AKTUELTSlik blir semesterstart5 MÅNEDER SIDEN
- LIVSSTILNorsk studie: Bare litt mer aktivitet gjør mye for helsa4 MÅNEDER SIDEN