Klovner i kamp-Aslak debuterer med bok viet angstkampen
Etter å ha drevet et nettsted viet panikkangst i ti år, forfatterdebuterer nå Klover i kamp-medlem Aslak Hartberg – med en bok om å ta farvel til frykten.
- NTB
– Angst kan ødelegge livet, men er heldigvis lett å bli kvitt, hevder Hartberg, som er klar i talen om at åpenheten var helt avgjørende og en vei ut av angsten.
– Mitt beste råd er å lese og lære om hva frykt skyldes. Når man forstår hva som skjer i kroppen blir alt mindre skummelt, mer konkret, og lettere å bli kvitt, heter det fra den profilerte musikeren.
Han utkommer med debutboken «Farvel, frykt – fra redd for alt til klar for alt» på forlaget Cappelen Damm denne uken, hvor det lørdag er duket for Verdensdagen for psykisk helse.
Mitt beste råd er å lese og lære om hva frykt skyldes. Når man forstår hva som skjer i kroppen blir alt mindre skummelt, mer konkret, og lettere å bli kvitt.Aslak Hartberg
Der er temaet «Spør mer». Selv samlet Aslak Hartberg informasjon og kunnskap om panikkangst på nettstedet panikk.no.
Helt tilfeldig møtte han møtt psykolog Aksel Inge Sinding, som driver med eksponeringsterapi, i en barnebursdag. Det ble det bok av:
«Sammen legger de ut på en reise der Hartberg må møte sine største mareritt. Det blir opp- og nedturer, og ofte er han nær ved å gi opp. Når han kommer ut på den andre siden, føler han seg imidlertid som ett nytt menneske. Borte er fobiene, borte er bekymringene, og best av alt, borte er frykten for frykten», heter det i forlagets omtale av utgivelsen.
Spår en forsinket «koronaeffekt» hos unge i familier med rusproblemer
Aslak Hartberg slapp i forrige måned albumet «Scar» sammen med Thorbjørn Harr. Som Harr & Hartberg trår de til med tekster av Lars Saabye Christensen.
Hanna (23) samler på sneakers: – Jeg har over 300 par
Hanna Helsø deler sko-interessen sin med over 70.000 følgere på Instagram. Den store drømmen er å designe egne sneakers sammen med Nike.
- Berit Kristensen SeberJournalist
Relaterte artikler
- KULTURDisse filmene får du se på kino i høst10 MÅNEDER SIDEN
- LIVSSTILVekter eller apparater? PT-en er ikke i tvil om hva som er best2 ÅR SIDEN
- LIVSSTILOnlyFans-debatten: – Det første jeg tenkte var at: «Her har jeg sovet i timen»10 MÅNEDER SIDEN
- AKTUELTKaja (19): – Litt sykt å være i overgangsalderen før mamma9 MÅNEDER SIDEN
- KULTURÅtte harde sannheter om å være ung i dag11 MÅNEDER SIDEN
- AKTUELTRaser mot UiS: – Kan bli smittet og måtte feire jul alene i karantene7 MÅNEDER SIDEN