Samler Harry Potter-stjernene til 20-årsjubileum
16. november 2001 var det premiere på den aller første Harry Potter-filmen basert på J.K. Rowlings suksessdebut som forfatter.
- NTB
Tittelrolleinnehaver Daniel Radcliffe var bare elleve år gammel da «Harry Potter og de vises sten» ble spilt inn.
I et spesialprogram på HBO Max på første nyttårsdag gjenforenes han med de andre stjernene fra filmserien: Robert Grint og Emma Watson, for å feire 20-årsjubileet, melder Variety.
«Harry Potter 20th anniversary: Return to Hogwarts» kommer ifølge HBO Max til å fortrylle seerne med nye intervjuer og klipp fra de totalt åtte filmene om elevene ved den spesielle skolen.
Andre Harry Potter-skuespillere som dukker opp er Helena Bonham Carter, Ralph Fiennes, Jason Isaacs, Gary Oldman, Imelda Staunton og Tom Felton samt regissør og manusforfatter Chris Columbus.
«Venner for livet»-gjenforeningen får kritikk – for lite mangfold på gjestelisten
Radcliffe er ikke klar for å spille Harry Potter igjen
Daniel Radcliffe har ingen planer om å tre inn i rollen som Harry Potter igjen.
- NTB
Relaterte artikler
- KULTUR10 filmer som garantert gir deg julestemning1 ÅR SIDEN
- KULTURHELGÅ: Lat, grådig og syndig? No more!1 ÅR SIDEN
- KULTURKinotoppen: Nykommer tok innersvingen på «Matrix» og «Askepott»1 ÅR SIDEN
- KULTURNeste «Star Wars»-serie har fått premieredato12 MÅNEDER SIDEN
- KULTUR15 filmer å se fram til denne våren12 MÅNEDER SIDEN
- KULTURRobert Pattinson om «Batman»-rollen: – Skummelt11 MÅNEDER SIDEN