Den tredje «Fabeldyr»-filmen blir utsatt
Warnerr Bros flytter den tredje filmen i «Fantastic Beasts»-serien, som utspiller seg i Harry Potter-universet, til sommeren 2022.
- NTB
Det er Deadline som melder om filmutsettelsen etter at Johnny Depp nylig fikk sparken fra rollen som antagonisten Grindelwald. Rollefiguren skal bekles av en ny skuespiller, men hvem det blir er så langt ikke klart.
Johnny Depp ble løst fra filmkontrakten etter at han tapte i retten mot den britiske avisen The Sun, som han saksøkte etter at de omtalte ham som «konemishandler».
Har du lagt merke til dette i Disney-filmene?
Skumle filmer: 13 favoritter over 7-tallet på IMDB
«Fantastic Beasts»-filmene, som her hjemme går under navnet «Fabeldyr», utspiller seg tidsmessig før hendelsene i Harry Potter-filmene. Hovedrollen som magizoologen Salmander Fisle spilles av Eddie Redmayne. Jude Law spiller den framtidige rektoren på internatskolen Galtvort, Albus Humlesnurr.
Så langt er det kommet to filmer i serien, som ifølge planen skal telle fem filmer til slutt.
Mikkelsen tar over som Grindelwald etter Depp
Nå er det bekreftet: Mads Mikkelsen tar over rollen som Grindelwald i filmen om Fabeldyra – etter at Johnny Depp fikk sparken.
Relaterte artikler
- KULTUR15 filmer å se fram til denne våren1 ÅR SIDEN
- KULTUR10 filmer som garantert gir deg julestemning1 ÅR SIDEN
- KULTURHun er ny i Star Wars-universet1 ÅR SIDEN
- KULTURHBO-skrekkserien legges ned2 ÅR SIDEN
- KULTURRobert Pattinson om «Batman»-rollen: – Skummelt1 ÅR SIDEN
- KULTURSerie med stjerneduo rett rundt hjørnet hos HBO2 ÅR SIDEN