Sjekk hvem som tok årets sykeste russeknute

SMUGET-tatoveringen er tatt, og en russ ved navn Pelle er 10.000 kroner rikere. Vel, nesten.

Oppdatert:
TATTOO: Pelle Poppe Thorsen (19) er innehaver av årets crazy-knute.

Følg Byas.no på Facebook!

LES MER:

For en drøy uke siden ble årets russeknuter sluppet, og den drøyeste av alle - den såkalte «crazyknuten» - var en 7 centimeter lang og 2,5 centimeter høy tatovering av utestedet Smugets logo. Nemlig SMUGET, i caps lock.

Noenlunde sånn som dette:

LOGO: Slik ser altså tatoveringen ut.

Den som først ville si seg villig til å merkes for livet, skulle få 10.000 kroner og ganske mange knuter i luesnora.

Eventuelle andre- og tredjemenn vil ikke få noe. Og nå er vinneren, alt etter hvordan man ser på det, kåret.

– Trenger pengene

Møt Pelle Poppe Thorsen (19), russ ved Bergeland videregående skole. Har ingen tatoveringer fra før av, og gleder seg ikke akkurat til å kjenne hvordan en tatoveringsnål kjennes. Men klar, det er han.

– Pelle. Først og fremst: Hvorfor gjør du dette?

– Jeg trenger pengene.

– Er denne tatoveringen verdt 10.000 kroner, syns du?

– Ja. Pappa sa: Det kunne vært mye verre.

– Ja?

– Ja. Det var han som bestilte timen til meg her på Solid, og kjørte meg ned.

NERVØS: Tatovør Kristina plasserer SMUGET-logoen der Pelle vil ha den.

– Som å være hos tannlegen

Dj ved Smuget, Johannes Oftedal (19), er med som vitne.

– Du er gal, sier han og knipser bevismaterialer med mobilen.

Pelle har valgt å ta tatoveringen på underarmen, slik at han med tiden kan skjule den med en sleeve. Han har altså ikke planer om å beholde den for alltid. Men med en gang russeknutene ble lagt ut, tenkte han at den knuten ville han ta.

– Det var det jo også mange andre som sa, men de har nok bare hatt det litt i kjeften. Jeg ringte Smuget i dag klokken 11, og da var det ingen som hadde meldt seg ennå. Så da gjorde jeg det.

– Nervøs?

– Ja, litt. Jeg gleder meg ikke akkurat.

Nålen begynner å dirre.

– Men dette kan jeg leve med. Det er jo ikke godt, liksom, men ikke veldig ille. Det føles litt som å være hos tannlegen.

DIRRRRR: Pelle sammenligner det å få en tattoo med å ligge i tannlegestolen.

Bruker pengene på russetida

LES MER:

Det er ingen ringere enn Kristina Elin Hatlestad ved Solid som får æren. Tatoveringen tar ti litt lange minutter, og koster 1500 kroner som Pelle må punge ut med selv.

– Lettjente penger! sier Hatlestad og smiler.

Gevinsten blir altså "bare" 8500 kroner.

– Hva skal du bruke pengene på, Pelle?

– Russetida, vel.

– Henger du mye på Smuget?

– Nei. Men kanskje jeg må det nå.

FERDIG: Da var det gjort.

Mer fra Byas.no:

LES MER:

* 10 kjappe med Lost Frequencies

LES MER:

* Her brygger Lervig-gutta øl på penger og Grandiosa

LES MER:

* Atle Østrem gikk fra å tagge ute til å male inne. Nå feirer han jubileum

Publisert:
Oppdatert:

En logo-tattoo på overkroppen er årets mest crazy russeknute

Den første som permanent merker seg med SMUGET på kroppen, vinner 10.000 kroner. Her er årets russeknuter!

Oppdatert: