Kraftig trafikkvekst i telenettet
Vi snakker mer i mobil og sender flere SMS under koronakrisen. Trafikken i Telenors nett har økt kraftig siden koronasmitten kom til i Norge.
- NTB
Hele 80 prosent av norsk teletrafikk går gjennom Telenors nett og de siste par ukene har Telenor målt en kraftig trafikkvekst.
Mobil taletrafikk har økt med 50 prosent, mens mobildata har hatt en vekst på 25 prosent økning i perioder, opplyser Telenor i en pressemelding.
Internett på fast bredbånd har hatt en trafikkvekst på 30 til 40 prosent på dagtid.
Forklaringen er økt bruk av video, Netflix, YouTube, NRK og videokonferansetjenester. Samtidig har vi sendt 22 prosent flere SMS enn vanlig.
Netflix reduserer videokvaliteten i 30 dager
En stor del av denne veksten kommer av at myndighetene bruker SMS i kommunikasjon med landets innbyggere, ifølge Telenor.
SMS-trafikken ligger ordinært på mellom 16 og 18 millioner meldinger, men nå har trafikken økt til mellom 20 og 22 millioner meldinger.
– Nettet tåler denne ekstra belastningen. Vi er godt rustet for ytterligere vekst, sier administrerende Petter-Børre Furberg direktør i Telenor Norge.
Høysesong for svindel: – Ikke rart folk tror det er ekte
PostNord har mottatt utallige mange kundehenvendelser fra nordmenn utsatt for svindelforsøk. Nå må du være ekstra varsom!
Relaterte artikler
- LIVSSTILNettsalget har økt i koronaperioden, men ikke i Rogaland3 ÅR SIDEN
- KULTUR– Publikum savner kinoene, og ser etter andre steder å oppleve god film4 ÅR SIDEN
- AKTUELTStor økning i unges bruk av antidepressiver2 ÅR SIDEN
- AKTUELTMartin (24) har ingen sosiale medier: – Prøv å leve 30 dager uten, så vil du se at du føler deg bedre4 ÅR SIDEN
- AKTUELTHvilke regler gjelder på treningssentre nå?2 ÅR SIDEN
- AKTUELTRekordsalg av denne typen øl4 ÅR SIDEN