Nederlandsk DJ-legende får kuppe vaksinehall i maks fire dager
Fra 1. desember skal folk igjen vaksineres i Forum Expo. Formannskapet i Stavanger gir likevel grønt lys til konserten i hallen den 10. desember.
OPPDATERING: Fredag 3. desember ble det klart at Tiësto-konserten utsettes til neste år. Mer info i denne saken!
Forbeholdet er at arrangøren klarer å rigge opp og ned i tidsrommet 9. til 12. desember.
Altså: Konserten går som planlagt, så lenge arrangøren ikke overskrider tidsskjema og samtidig klarer å holde seg innenfor budsjettet.
Vedtaket til formannskapet var enstemmig.
Arrangør Øivind Ekeland mener det ikke blir problematisk å overholde fristen.
– Vi er trygge på at dette skal gå fint, og vi skal gjøre vårt beste for at det blir en bra gjennomføring. Konserten går som planlagt, og folk kan absolutt glede seg, sier han til RA.
Det har ikke lykkes Byas å få en kommentar fra Ekeland tirsdag.
Tiësto og Matoma
Konserten med den nederlandske DJ-legenden Tiësto ble kjent i september.
Tiësto, eller Tijs Michiel Verwest som er hans egentlige navn, begynte sin DJ-karriere tidlig på 90-tallet og ble for første gang kåret til verdens beste DJ i 2002. En tittel han sikret seg tre år på rad.
Alan Walker (igjen) bekreftet til Utopia
Lokale rappere i Netflix-produksjon
En måned etter at Tiësto ble annonsert, kom nyheten om at den norske EDM-artisten Matoma slår følge.
– Jeg gleder meg helt vilt mye til å spille i Norge igjen! Det er ikke
noe som er bedre enn å runde av året med legenden Tiësto! Trondheim,
Ålesund og Stavanger – gjør dere klare for den største gjenåpningsfesten Norge har sett, sa Matoma i pressemeldingen.
Derfor åpner Forum Expo igjen
Forum Expo fungerte som vaksinesenter i fem måneder. Det siste stikket ble satt den 30. september.
Så startet vaksinebussen sin rundtur i distriktet. Etter halvannen uke i drift, hadde bussen sørget for at det i gjennomsnitt ble satt 60 doser om dagen.
Fra 15. november fortsatte vaksineringen i curlinghallen til Stavanger ishall.
Årsaken til at det igjen skal settes vaksiner i Forum Expo er fordi kommunen må doble kapasiteten.
Det er det behov for. Tirsdag ble det nemlig kjent at regjeringen ønsker at alle voksne skal få tilbud om en tredje vaksinedose før påske. Målet er at alle over 65 år skal ha fått tredje dose før jul.
Et enstemmig formannskap bestemte forrige uke at dersom Forum Expo må fungere som vaksinesenter også etter påsken, skal det vurderes å bytte sted. Dette er av hensyn til avtaler om internasjonale konferanser som skal arrangeres i Stavanger, og som har stor betydning for næringslivet i byen.
OBS: Til tross for konsert vil vaksineringen fortsette på Tjensvoll. Alle som har vaksinetime mellom 9. og 13. desember skal møte i curlinghallen i 2. etasje i Stavanger ishall. Dette skriver kommunen på sine nettsider.
Tiësto-konserten i Stavanger utsettes til 2022
Tiësto skulle stått på scenen i Forum Expo neste fredag, men på grunn av koronasituasjonen er konserten utsatt til desember 2022.
Relaterte artikler
- KULTURNy artist bekreftet til Tiësto-konserten i Stavanger2 ÅR SIDEN
- AKTUELTArrangerer Landstreff for første gang på to år: – Det største treffet i historien1 ÅR SIDEN
- KULTURSjekk disse nyhetene hos Disney, Netflix og HBO i desember2 ÅR SIDEN
- KULTURHar du prøvd pakkeleken på denne måten før?2 ÅR SIDEN
- KULTURStavangers lengstlevende rockefestival skjer i helga: – Det blir garantert moshpit2 ÅR SIDEN
- KULTURGoogle: Dette søkte vi etter i 20212 ÅR SIDEN