Sjekk hvordan det gikk da studentene ble forvandlet til superhelter

Kostymene kom fra billigbutikker.

Oppdatert:

(detailTitle:Sjekk hvordan det gikk da studentene ble forvandlet til superhelter)

Mange av studentene hadde onsdag under Fadderfestivalen skrapt sammen det de fant i skapene og snekret det sammen til et superthelt-kostyme. Det var nemlig duket for Superhero party. Eller superhelt-fest som vi kaller det på norsk.

Aldri før har interessen for dette arrangementet under fadderuka vært mer populær.

– Nå er alle billettene utsolgt, det tror jeg aldri har skjedd før, sier sjef for festivalen, Christian Pettersen.

Følg Byas.no på Facebook!

Lars Magne Rasmussen og Oddbjørn Johanson var å se i disse kostymene på byen onsdag kveld.

Kostyme til 200 kroner

Når alle billettene er revet bort, betyr det at 700 utkledde superhelter var å se på Folken onsdag kveld.

Noen hadde tatt på seg en liten maske, andre gikk i lærernes blå t-skjorte, mens et par hadde gjort det lille ekstra før festen.

To studenter som går første året på lærerutdanningen hadde brukt kreativiteten da de laget sitt kostyme.

– Vi tok en tur til byen og fant kostyme på billigbutikker, sier Lars Magne Rasmussen og Oddbjørn Johanson.

Der fant de en hvit t-skjorte, et teppe til kappe, og store fluesmekkere. Av det ble de "The swatters" til stor latter for medstudentene.

Alt havnet på en totalsum av 200 kroner. Billig for en moro kveld mener de.

Bruk det du har

Når en skal ha det moro med utkledning er det viktig å bruke det en har.

Som disse studentene som brukte hårspray i både håret og på buksene for å "stesje" seg opp.

LES MER:

Tidligere på dagen hadde mange testet ut festivalens nye arrangement, nemlig Wipeout som du kan se bilder fra her.

Noen har brukt mer tid på å finne kostyme enn andre. Disse kostymene kommer helt i fra Danmark:

Gaffateipen til alt

Disse studentene gjorde kostymevalget enkelt: pynt en kjole med det du har. Gaffateip eller noen gamle stoff-biter du har hjemme. Ser du hvem de ligner på?

– Vi tre er Powerpuff-jentene, og hun (i oransje) er en av jentene i Totally Spies.

– Ja, de andre er bare ute på oppdrag nå, så de kommer senere.

Flere bilder fra superhelt-festen ser du her:

Flere saker fra Fadderfestivalen:

LES MER:

* Pangstart for festivalen. Går med ny rekord

LES MER:

* Disse var på fadderområdet første kveld

LES MER:

* Se bilder fra Mario Kart live

LES MER:

* Sjekk bildene fra den 50 meter lange sklia

Publisert:
Oppdatert:

Student? Da må du lese denne artikkelen!

Alt du trenger å vite.

Publisert: