Thea Steen nominert til tre bloggpriser
Kan vinne årets blogger, årets sterke mening og årets gullpenn under Vixen Blogg Awards.
Thea Steen (26) døde natt til 17. juli 2016, etter å ha kjempet mot livmorhalskreft i nesten ett og et halvt år.
Nå er hun nominert til prisene årets blogger, årets sterke mening og årets gullpenn gjennom Vixen Blog Awards.
Dette er en pris som deles ut til landets beste bloggere, det er en jury som velger ut vinnerne i disse kategoriene. Nominasjonene er det leserne som har stått for.
Årets sterke mening og årets gullpenn er helt nye kategorier.
#Sjekkdeg
Steen blogget om kreften og startet opp #Sjekkdeg-kampanjen i samarbeid med Kreftforeningen og magasinet Det Nye .
Ifølge institutt for populasjonsbasert kreftforskning, var det i 2014 registrert 31.651 tilfeller av kreft.
Av disse var 338 livmorhalskreft. Krefttypen utvikler seg sakte. Fra forstadium til kreft kan det gå ti til femten år.
Gjennom kampanjen #sjekkdeg, håpte hun om kunne snu den dårlige trenden med at få unge jenter går til legen for å sjekke seg for livmorhalskreft.
Thea har blitt hedret for sitt fantastiske engasjement tidligere, blant annet fikk hun pris for årets engasjement under Norske Helter i desember.
Etter Theas død ble det opprettet et minnefond i hennes navn. «For at unge kvinner skal unngå livmorhalskreft og få gode fremtidsmuligheter» står det i beskrivelsen.
«Mamma til Michelle» også nominert
Den lokale Stavanger-mammaen Anna Rasmussen er også nominert under Vixen Blogg Awards.
Rogalandsjenta som er kjent for bloggen «Mamma til Michelle», og aktuell med ny sesong for TV 2 Bliss-serien «Bloggerne».
Under Vixen-finalen kan hun stikke av med priser i hele fire kategorier: Årets livsstilsblogg, årets bloggbusiness, årets blogger og folkets favoritt.
De tre første kategoriene kåres av juryen, mens folkets favoritt kåres av leserne på nett.
Mer fra Byas:
* Har fått inn over 300.000 til Thea Steens minnefond
* I mars fikk Thea (26) vite at hun hadde fått en kreftform hun aldri hadde hørt om
* Her er 10 lokale jenter som har imponert oss det siste halvåret
Thea Steen vant bloggpris
Vant i kategorien «årets sterke mening».
Relaterte artikler
- AKTUELTÅtte bloggnominasjoner til Sørlandet6 ÅR SIDEN
- AKTUELTPrisnominert: – Jeg er en bollespisende tobarnsmor uten botox, så det er klart jeg er en underdog3 ÅR SIDEN
- AKTUELT– Theas kampanje vil fortsette og dermed redde flere fra å få kreft i framtiden6 ÅR SIDEN
- AKTUELTTonje Steen (26): – Det er egentlig litt rart at hele Norge vet hvem søsteren min er6 ÅR SIDEN
- AKTUELTSist søndag hadde Thea Steen blitt 30 år. Nå var det familiens tur til å takke.4 ÅR SIDEN
- AKTUELTHar fulgt Thea Steen og familien over to år. Onsdag har dokumentaren premiere.6 ÅR SIDEN