Disse spisestedene er med på årets «Spis for 100» i Stavanger
Fra mandag 7. til søndag 13. september byr 24 spisesteder på et måltid for en hundrelapp.
Lista over spisesteder ble offentliggjort av arrangøren mandag kveld:
- Akropolis Greek cuisine
- Cafe Bacchus Stavanger
- Cafe Sting
- China Town Stavanger
- Desi Deli Restaurant
- Finkel
- Foodloose
- Garcia Stavanger
- Hekkan
- India Tandoori
- Maggis Munchies
- Jai Hind
- Peppes Pizza
- Pizzaco Eiganes
- Phileas Fogg
- På Kornet
- Stavanger Pizza & Kebab House
- Los Tacos
- Sushi San
- The Shack
- Thai Isan
- Lucky Bowl & Lounge
- Yips
- Zouq
– Vanskelige tider
– 24 spisesteder er et godt selskap av restauranter, så vi er fornøyde med det, sier arrangør Andreas Berg.
– Det er likevel et stykke ned fra 35 som var med sist gang. Hva er årsaken til det?
– Det er vanskelige tider. Restaurantene er presset på ressurser og økonomi. «Spis for 100» er i utgangspunktet et sit and dine-konsept. I forbindelse med pandemien er det mange restauranter som har redusert kapasitet innendørs, forklarer Berg.
Han understreker samtidig at det er opp til restaurantene selv å velge om de vil tilby gjester sitteplass, eller om serveringen utelukkende skjer som take away.
– Hvordan forholder dere dere til gjeldende smittevernregler?
– Restaurantene har selv innført tiltak og følger reglene de er pålagt. I tillegg vil vi ha egne frivillige som går fra sted til sted under festivalen for å se til at det ikke blir store ansamlinger av folk og at gjester holder avstand, sier Berg.
Alternativ matfest i Sandnes
En matbit for en hundrings har vært populært i mange norske byer, men i Rogaland er det Sandnes som har tradisjon for å ha restaurantmat på billigsalg.
I Sandnes blir det derimot ingen 100-uke i år av hensyn til smittevern. Den blir erstattet av et annet arrangement: Værtskapsugå.
Fra 1. til 4. september tilbyr spisesteder i Sandnes tre retter for 300 kroner. På grunn av den pågående pandemien er gjester nødt til å reservere bord på forhånd.
Hvem som deltar og hva som står på menyen under matfesten i Sandnes offentliggjøres 14. august.
Studentversjon
Neste uke arrangeres studentenes versjon av «Spis for 100». Arrangementet har fått navnet «Student for 100».
Her vil nærmest alle rettene på menyen enten være vegetariske eller veganske.
Disse spisestedene er med på studentuka:
- Akropolis Greek Cuisine
- Café Bacchus Stavanger
- Desi Deli Restaurant
- Finkel
- Far East Take Away
- Jai Hind Indisk Restaurant
- Los Tacos
- Lucky Bowl & Lounge
- Maggis Munchies
- Peppes Pizza
- Pollo Loco
- Thai Street Food
- Yips
OBS: Tilbudet gjelder kun for dem som kan vise fram gyldig semesterkort.
Blir ny runde med «Spis for 100» i høst: Dette er nytt
Andre omgang med «Spis for 100» i Stavanger blir 7.-13. september. I tillegg kommer det en egen studentversjon av konseptet.
Relaterte artikler
- AKTUELTDisse restaurantene er klare for Spis Ute Ugå: Flere nye aktører på plass1 ÅR SIDEN
- AKTUELTDisse restaurantene er med på «Spis Ute Ugå» i Stavanger3 ÅR SIDEN
- AKTUELTNytt konsept erstatter 100-Ugå i Sandnes: 17 restauranter er med3 ÅR SIDEN
- AKTUELTNå er det studentenes tur til å spise for en hundrelapp3 ÅR SIDEN
- AKTUELTSpis for 100-uka i gang: Forventer mindre trykk. Fjorårets bestselger har valgt å stå over3 ÅR SIDEN
- AKTUELTTakeaway-uke i mars: Disse restaurantene blir med2 ÅR SIDEN