Amalie Snøløs er med på å åpne ny butikk på Kvadrat
Klesmerket Chosen ble startet av tre kompiser uten peiling på mote. Med Amalie Snøløs på laget skal de nå åpne sin andre butikk - på Kvadrat.
Chosen er et klesmerke og butikk som ble startet i 2017. I tillegg til å drifte nettbutikk, har de butikk på Sørlandssenteret i Kristiansand.
Nå åpner kleskjeden snart dørene på Kvadrat.
– Butikksjefen er fra Stavanger-området, og har pusset opp og klargjort før åpning, sier markedsansvarlig i Chosen, Amalie Snøløs.
Hun sier at bedriften har sett en positiv vekst i løpet av det siste halvåret, tross koronapandemien.
– Da vi gikk inn i pandemien var vi usikker på hvordan framtiden kom til å bli for et mindre klesmerke og bedrift. Vi har vært veldig heldige og opplevd en vekst, forklarer Snøløs til Byas.
Åpner ved månedsskiftet: – Is er godt året rundt
Tall fra proff.no underbygger at interessen for kleskjeden har vært økende siden de åpnet i 2017.
Den gang gikk de med et overskudd på 148.000 kroner, mens de i 2019 gikk med 495.000 kroner i pluss.
Kunne ikke noe om mote
– Vi var to sivilingeniører og en økonom, så det var ikke dette våre venner og familie trodde vi skulle begynne med, forteller daglig leder i Chosen, Rolf Henrik Karlsen.
Sisteåret av bachelorgraden begynte de tre kompisene å interessere seg for tekstil, og ville lage et klesmerke som kunne gjøre forskjell.
– Vi var uten forkunnskap til mote eller tekstil, men vi hadde en idé om å gjøre verden bitte grann bedre, og valgte å kjøre på! sier Karlsen.
For hvert plagg Chosen selger, gis en uke med mat til et underernært barn i Bangladesh.
– Så langt har vi gitt 28.000 uker med mat, forteller Snøløs.
Hun forklarer at navnet Chosen ønsker å kommunisere det arbeidet de gjør.
– Chosen handler vel litt om at vi alle kan bety og gjøre en forskjell.
Suksess på kjøpesenter
Karlsen beskriver dialogen med Kvadrat som svært god, og gleder seg til å åpne sin andre butikk.
– Vi starter med pop-up, så får vi se hva som skjer i januar, men at vi er «all in» er det ingen tvil om. Det er gøy å se at vi blir tatt godt i mot, og det er vanvittig morsomt at vi nå kan åpne butikk i Stavanger-regionen, sier han.
At den andre fysiske butikken blir på Kvadrat, er ikke en tilfeldighet.
– Vi har mange kunder og kjøpere og folk som er begeistret over Chosen i Stavanger, sier Snøløs, som legger til at merket har gjort suksess på kjøpesenter hittil, og vil gjerne fortsette med det.
– Vi fikk informasjon om at Kvadrat skulle åpne flere butikker, og syntes det var et fint sted som har gjort det bra under korona, sier Snøløs.
Blir programleder i Dplay-satsing på e-sport
Passer godt i miksen
Renate Hjørnevik, senterleder på Kvadrat forteller at Chosen skal inn i det gamle Kozmos-lokalet ved siden av Kremmerhuset og i 2. etasje i sørbygget.
– Kvadrat er mer enn bare shopping. Vi er en samfunnsaktør, en møteplass, en arbeidsplass. Vi har en klar tanke om at vi skal bidra positivt i samfunnet rundt oss, sier Hjørnevik.
Hun forteller at Kvadrat har en filosofi om å bidra for å gjøre en forskjell, og at Chosen og deres arbeid derfor passer godt inn i butikkmiksen på Kvadrat.
– Dette en god match på så mange måter, sier Hjørnevik.
Chosen starter på kjøpesenteret som pop-up-butikk, men senterlederen ser ikke bort fra at kjeden kan bli værende på senteret om de ønsker.
– Vi er veldig glade for at de har lyst til å etablere seg på Kvadrat. Det er utrolig kjekke folk som driver konseptet, og vi gleder oss til samarbeidet, sier hun.
Åpner månedsskiftet
Butikken åpner på Kvadrat den 31. oktober.
– Vi ønsker å gjøre noe litt stas, sier Amalie Snøløs, men forteller likevel at det ikke blir en stor fest på åpningsdagen.
– Det er veldig viktig for oss å følge alle regler, sier hun, og refererer til Kvadrats retningslinjer for smittevern.
– Jeg kommer til Stavanger og skal jobbe i butikken under åpningen, sier Snøløs.
– Vi er veldig spente og håper at så mange som mulig vil komme! avslutter hun.
Kaster du for mange klær? Her er syv enkle redesign-tips
Kvadrat blir første kjøpesenter i landet med egen avdeling for e-sport
Etablerer e-sportavdeling som skal bli en «attraktiv møteplass for dialog, vennskap og opplevelser».
Relaterte artikler
- AKTUELTSpisestedet utvider fra Stavanger sentrum til Kvadrat3 ÅR SIDEN
- AKTUELTKommer til Kvadrat i november2 ÅR SIDEN
- MENINGERMint (25) har jobbet for flere fine restauranter, men liker seg best i matvogna utenfor Kvadrat2 ÅR SIDEN
- KULTURGlippen til dørvakten ble mest lest i oktober3 ÅR SIDEN
- AKTUELTButikkjeda forsvann frå Stavanger sentrum. Kjem nå til Kvadrat1 ÅR SIDEN
- AKTUELTStavanger-duo åpner ny nattklubb på kjøpesenter2 ÅR SIDEN