Politiet jaktet etter (lese)hester på campus

De fire løpske hestene ble sendt hjem uten studieplass. Fadder på UiS gleder seg til de ekte lesehestene inntar campus om knappe to uker.

Oppdatert:

"4 løse hester har kommet til Universitetet på Ullandhaug. Uvisst om dette er lesehester som skal søke om studieplass."

Slik lød politiets Twitter-melding mandag morgen.

Fadder UiS ble selvfølgelig med på leken:

- Det er morsomt når politiet twitrer med litt humor, sier faddersjef Christian Pettersen.

Fadder UiS fikk mange delinger og likerklikk på Facebook-posten sin. Men Pettersen syns ikke man skal spøke for mye med løpske hester.

\- Det er tross alt en alvorlig situasjon. Hester som løper løpsk over veier er nok farligere enn folk kanskje tenker. Jeg har selv prøvd å stoppe en løpsk hest - det er ikke lett, sier han.

\- Men ja, morsomt også, selvfølgelig!

Politiet skriver videre: Hestene fikk ikke avansere, måtte tilbake til Rideskolen på Grannes hvor de hørte hjemme. **LES OGSÅ:

LES MER:

Fadderfestival-programmet allerede klart: - Vi har lagt lista ganske høyt

Rekordmange "lesehester"

- Begynner dere å bli klare til å ta i mot de ekte lesehestene?- Ja. Nå kribler det i hele kroppen. Vi er ikke helt klare til å ta dem i mot ennå, men det blir vi.- I dag gikk vi faktisk forbi fjorårets påmelding, men 2500 påmeldte faddere og fadderbarn. Og det er ennå to uker igjen!

Publisert:
Oppdatert:

Silje skal sørge for at studentene får en super fadderuke neste år

22-åringen er ny faddersjef.

Publisert: