12 fine øyeblikk fra Mablis 2018
Mablis 2018 er over for denne gang, og etterlater seg en drøss med vakre, gøyale og kule øyeblikk.
Med strålende vær og en rekke musikkopplevelser, har stemningen vært upåklagelig i Vålandskogen i helga.
Her finner du noen av de fineste øyeblikkene fra årets festival:
DeLillos var første band ute på AJAX-scenen fredag ettermiddag, og ga publikum «en smak av honning» i sommersolen. Godkjent start på festivalen.
Hva er vel bedre enn et sort smil og armene i været?
To gode gutter har funnet seg en sofa med utsikt til BAJASS-scenen. Vi syns de ser meget fornøyde ut med både drikken, været og utsikten.
Per Áki Sigurdsson Kvikne, bedre kjent under artistnavnet Kjartan Lauritzen, leverte et solid show under Mablisfestivalen. Bergensgutten var i såpass godt humør at han kastet seg ut i publikum, og de tok heldigvis imot. Det ble det goood stemning av.
Vi kan vel ikke motstå litt søt kjærlighet? Her får ordfører i Stavanger, Christine Sagen Helgø, et lite kyss i bakhodet av sin ektemann Johan Helgø. Koselig!
Både store og små flokket seg til BAJASS-scenen fredag kveld da pop-rock bandet TØFL fra Stavanger gikk på scenen.
Tre enstusiasitske og glade damer.
Vicereine åpnet festivalen på lørdag, og vi tror neppe det er en underdrivelse å si at de ga absolutt alt.
Dette bildet oser av entusiasme. Hva er vel bedre enn det?
Disse gutta har skjønt det! Med en øl hver benytter disse to muligheten til å slikke litt sol med live-musikk i bakgrunnen.
Her er en glad gutt under Barnas Mablis lørdag formiddag.
Disse guttene slapp alle hemninger løs og hadde sitt eget danse-show.
Dette er siste band ut til Mablis-festivalen. Her er hele lineupen!
Lokale Tøfl kommer til Vålandskogen. Nå er alle artistene spikret til festivalen 8. og 9. juni.
Relaterte artikler
- AKTUELTSe bildene fra første dag på Mablis!5 ÅR SIDEN
- AKTUELTI dag starter festivalsommeren i Stavanger: Dette skjer på Mablis fredag5 ÅR SIDEN
- AKTUELTEkspertene om Mablis-programmet: – deLillos i ettermiddagssola kommer til å bli en klassiker5 ÅR SIDEN
- AKTUELTSer du noen kjente fjes? Her bildene fra dag to med Mablis5 ÅR SIDEN
- AKTUELTFestivalguide: Alt du trenger å vite før Mablis5 ÅR SIDEN
- AKTUELTSer du noen du kjenner? Her er bildene fra dag to med Mablis4 ÅR SIDEN