Slik var reisen til Sledne-Esben gjennom bydel etter bydel

«For å ver ærlige så har det våre heilt greit».

Publisert:
Fyren som så vidt har klart å bevege seg utenfor Kvernevik, har gjennom 2017 besøkt mange bydeler i distriktet. Vi ba Sledne-Esben om å oppsummere reisen sin for oss.

De fleste har mye godt å si om stedet de kommer fra, og vi skryter hemningsløst om bydelene eller hjemstedet vårt.

Storhaug, Klepp, Hommersåk, Tasta, Madla, lista er lang.

Følg Byas.no på Facebook!

Masse fint, men...

I begynnelsen på 2017 ønsket vi å se på lokale steder med nye øyne.

Vi valgte øynene til en kar, som inntil da, så vidt hadde vært utenfor gaming-rommet hjemme i Kvernevik.

Lord Ebba, selveste Sledne-Esben har vært på tur. Hvordan gikk det egentlig?

Slik svarer han når Byas ber om en rapport:

«For å ver ærlige så har det våre heilt greit. Me har masse fine ting å se å oppleva her i Rogaland, men der e sykt mye drit og. Hadde eg isje fått betalt av Byas for å farta ront hadde eg nok holdt meg hjemma med x box kontrollen i den eina håndå og red byllen i den andre =))»

Disse sju stedene mener han du bør få med deg:

1. Hommersåk

Etter mye mas, måtte Lord-Ebba dra til den andre siden av Gandsfjorden.

«Eller Gokk-i-voldistahn så eg kalle det!»

Ja, vi ville elsket å sett Lord Ebba som bonde, men av hensyn til dyrevelferden lar vi ideen ligge.

2. Klepp

«Hadde egentlig sykt lide lyst å reisa ut te bondelandet igjen men eg må ærlig innrømma eg blei positiv øveraska!»

3. Kvernevik

Første gang Byas ba Sledne-Esben om å lage en reiseguide, så lagde han en guide om sitt eget nabolag.

For en latsabb...

«Skeiteparken» er noe du bare må oppleve på Tasta, ifølge Sledne-Esben.

4. Tasta

«TASTA LA VISTA BABY».

Her anbefales blant annet «skeiteparken» og «Shellen i svingen».

Men du bør helst styre unna Tastasenteret og «kirkå oppfor shellen».

5. Storhaug

Ifølge hovedpersonen selv sliter han litt med å huske en konsert på Tou Scene fra 2011.

Oppvarmingen inneholdt ymse garasjemidler som førte til en litt aggressiv tone...

OBS: «Mange rare planter i kolonihagen... just saying».

For de spesielt interesserte, mener Sledne-Esben.

6. Sola

Under lista over generelle tips fra Sola:

  • «Vist ingen vil be deg på nasj så kan du laga nasj sjøl i bunkersen på sola straen. Snakke av erfaring».
  • «Der e golfbane på Sola. Vettsje ka det ska ver godt for. Eg dride vel i golf eg».

7. Sunde

I kategorien Sledne-Esbens funfacts:

«Udenom Vigå så e Sunde den bydelen i Stavanger kor der bler knust mest bussskur... ikkje spør meg koss eg vett det #SnitjesGetStitsjes»

Publisert:

Sledne-Esbens «reiseguide»: Velkommen te Hundvåg, kinamaen har fått seg bankterminal og blålysgadå e full av snut!

Goa helgå mine damår og herrår! Ebbaen her og eg har våre ude på vift på godeste Hundvåg, eller DOGBAY så gangsterene kalle det.

Publisert:
  • «Sledne-Esben»