HELGÅ: Lær å sy vikingklær eller vandre i Sandnes
Koronarestriksjonene setter fremdeles en stopper for flere arrangementer, og mye er avlyst. Men hvis det kribler etter å komme seg ut i helgen, har vi noen forslag til hva du kan gjøre.
Denne guiden gjelder fra fredag til søndag 28.–30. januar.
Kle deg som en viking!
Jernaldergården ønsker å kle byens befolkning i vikingdrakt! Nei, ikke en blå fotballdrakt, men slike kjortler, kjoler og underkjoler som vikingene brukte. De spanderer kurs i å sy ditt eget vikingplagg, og gjennom et tre dagers kurs lærer du alt du trenger å vite.
Film – med eller uten barn!
På lørdag viser KinoKino filmer både for store og små. På Knøttekinoen vises Charlie Chaplin-suksessen «Småen», som kom på kino for første gang for akkurat 100 år siden.
For de voksne er det Filmmatiné – formiddagsforestilling – av den nye filmen Coda, som handler om 17 år gamle Ruby som er den eneste hørende i en ellers døv familie.
Historisk byvandring i Sandnes
Syns du det er litt mye fokus på Rutenparken og alt det andre nye som oppstår i Sandnes? Flott er det, men kanskje er du nysgjerrig på hvordan Sandnes var i gamle dager? Da kan du bli med Jack Rostøl, som har skrevet flere bøker om Sandnes, på byvandring fra Melkebaren.
Har du innspill til ting som skjer neste helg? Send en e-post til helga@byas.no!
Sultan (19) fra Sandnes på rød løper i hovedstaden
Onsdag sto Sultan Hadaddeen fra Sandnes på rød løper i Oslo for å promotere «norske beefer».
Relaterte artikler
- AKTUELTHelgå: Bli trolljeger, sving deg på konsert eller finn lopper i Sandnes6 MÅNEDER SIDEN
- AKTUELTHELGÅ: Folkefester, uteliv og mye musikk8 MÅNEDER SIDEN
- KULTURHer er serie-nyhetene i februar1 ÅR SIDEN
- AKTUELTFlere har etablert utesteder i Sandnes de siste årene: – Folk må bare finne ut at steder som dette finnes1 MÅNED SIDEN
- KULTURFilmkveld på halloween? Her er ti filmtips3 MÅNEDER SIDEN
- AKTUELTHELGÅ: Koronakunst, juleverksted – eller vær hjemme1 ÅR SIDEN