Far og datter satser på ny kaffe- og vinbar i Stavanger Øst

Når KaffeKanna åpner i august er det med et ønske om å gi noe spesielt til bydelen og gjestene.

Oppdatert:
Far og datter åpner KaffeKanna i Stavanger Øst. Håpet er å kunne skape noe folk føler tilhørighet til, og bli inspirert av.

Det gror godt i Østre bydel i Stavanger for tiden.

Nye arrangementer, koselige butikker og nye spisesteder popper opp med jevne mellomrom.

I august åpner det nyeste tilskuddet til den sjarmerende bydelen.

I nye lokaler rett ovenfor Ostehuset kommer nemlig kaffe- og vinbaren KaffeKanna.

Prosjektet er det en far og datter som står bak. Byas tok en tur innom for å sjekke statusen på det nye trekkplasteret i øst.

Følg Byas.no på Facebook!

Dukket opp på byfesten

Selv om KaffeKanna ikke åpner før i slutten av august, kunne utålmodige siddiser få en smakeprøve på Kaffekanna allerede under Den spiselige byfesten.

– Lokalene er ikke klare enda, men vi hadde uteservering med livemusikk, og tilbakemeldingene har bare vært positive, sier Jarne Todd-Gilje, som sammen med sin far er daglig leder ved KaffeKanna.

Dersom du gikk glipp av KaffeKanna under den spiselige byfesten, kan du få en smakeprøve på stemningen nederst i saken.

LES MER:

- Nå er det skikkelig liv i Stavanger: - Det slår aldri feil

Selv om KaffaKanna ikke åpner før i august, fikk folket sjansen på en smakeprøve under Den spiselige byfesten. Det ga mersmak hos både gjester og innehavere.

John Egil og Jarne har store visjoner for hva KaffeKanna kan bidra med i bydelen.

– Folk kan forvente å finne noe givende her til enhenver tid, sier John som håper KaffeKanna kan by på samme inspirerende atmosfære som han selv har opplevd på de store kaffehusene rundt i Europa.

Hadde ideen i mange, mange år

Tanken bak KaffeKanna har nemlig John brygget lenge på. Ideen begynte å koke allerede før datteren ble født.

– Jeg har reist mye i forbindelse med arbeid opp gjennom årene, og jeg opplevede da at det ikke var på kontoret jeg fant den største inspirasjonen og arbeidsgleden, men på de energiske kaféene rundt omkring, sier John til Byas.

Til tross for at KaffeKanna åpner rett over gaten for Ostehuset, er Gilje-teamet klar på at det ikke er snakk om noe rivaleri.

– KaffeKanna skal være et komplimenterende tilbud i bydelen. Vi ønsker å bli med på utviklingen av bydelen og skape et område som folk kan føle tilhørighet til.

LES MER:

- Den spiselige byfest: - Vi byr på en annen atmosfære her En veldig spiselig byfest for alle aldre: - Vi byr på en annen atmosfære her

John Egil Gilje og datter Jarne Todd-Gilje har store visjoner om hvordan KaffeKanna skal se ut når det åpnes i august.

Lunsj på dagen, vin på kvelden

Det er ennå mer godfølelse John og Jarne vil være med å vekke til live i Stavanger øst, både på dagtid og om kvelden.

For å oppnå dette går derfor KaffeKanna inn for en litt spesiell ordning.

– Når kvelden nærmer seg så skifter også stemningen. Derfor vil KaffeKanne gjennomgå en forvandling på kveldstid, og gå fra kafé til vinbar, sier John.

Første bordbestilling er allerede i kanna, så far og datter sikter seg nå inn mot en storslått åpning i slutten av august.

Sjekk ut stemningen ved KaffeKanna under Den spiselige byfesten:

KaffeKanna

Mer fra Byas.no:

LES MER:

- Snart skal foodtrucken «Den lille Havfyren» rulle rundt i regionen

LES MER:

- House of Fingerfood åpner midt i Breiavatnet

LES MER:

- Ikke alle bruker finværet til å innta god mat og drikke

Publisert:
Oppdatert:

Kafé i østre bydel har stengt dørene

«Takk for oss» står det på lappen som henger på inngangsdøra til KaffeKanna.

Publisert: