Sara og Isabel har sittet i Bieber-kø siden 17.30 i går

Rundt 50 personer var allerede på plass i køen da Byas stakk innom travbanen klokka 07.00 onsdag.

Oppdatert:
Sara Christine Kjørmo (17) og venninnen Isabel Skjeggestad (18) er de fremste i Bieber-køen på Forus. De var på plass i halvseks-tiden tirsdag. Bak sitter Joi Bhatoa (20).

– Vi sov i telt i natt. Nå har vi akkurat lagt det tilbake i bilen, sier Sara Christine Kjørmo (17).

Se flere bilder nederst i saken.

Hun og venninnen Isabel Skjeggestad (18) kommer fra Moi, og de stilte seg i køen utenfor Forus travbane klokka 17.30 i går.

På hånden har de fått tegnet på nummeret «1» og «2». Det betyr at de slipper inn først av alle når dørene åpnes klokka 16 senere i ettermiddag.

– Skal fremst

– Hvorfor kom dere så tidlig?

– Vi skal fremst. Så enkelt er det. Da er du nødt til å sove i køen, sier Kjørmo.

For deg som skal på konsert i kveld:

Hun har sovet utenfor konsertarenaer to ganger tidligere. Dette er Bieber-konsert nummer sju.

– Jeg skulle egentlig selge billetten min, men så kjøpte Sara billetten og ga den tilbake til meg, ler Skjeggestad, som nå skal på sin første Bieber-konsert.

Joi Bhatoa sier han fikk ganske mye søvn, til tross for at han tilbrakte natten i en stol. Han er nummer tre i køen. I bakgrunnen er Martine Ludvigsen (15) og Elena Cecilia Winther Hansen (14).

Lag på lag

Jai Bhatoa (20) fra Drammen er nummer tre i køen.

– Under her har jeg en poncho, så har jeg et pledd og en ny poncho oppå der igjen, sier 20-åringen.

Han tilbrakte natten under åpen himmel. Det gikk overraskende fint.

– Jeg har faktisk sovet en del, sier han.

– Du har jo sovet som en stein, kommer det fra noen andre i køen.

Stolen han sitter i, kjøpte han på IKEA dagen i forveien. Den går i søppelet når dørene åpner.

– Hvorfor kommer du så tidlig?

– Jeg ønsker å få en best mulig konsertopplevelse. Samtidig er det ganske gøy å komme tidlig. Du får nye venner i køen og folk spiller musikk, sier han.

Hedda Brennbakk (15) og Therese Storhaug (15) valgte å sove hjemme, og heller stille seg i køen ved daggry. Helt til venstre er Rebecka Olsson (16). Hun og søsteren har tatt turen fra Gøteborg i Sverige for å få med seg konserten.

Da Byas var ute på Forus klokka 07.00 onsdag morgen, var det rundt 50 personer i køen.

De fleste valgte å tilbringe natta hjemme, og heller møte opp utenfor konsertarenaen i 5–6-tiden på morgenen.

– Vi kom halv seks i dag tidlig, vi tok bussen ut, sier Therese Storhaug Egeli (15).

– He he, så dere fulgte oppfordringen om å ta kollektivt, for å unngå kaos?

– Ja, det gjorde vi, ler 15-åringen.

Med seg har hun venninnen Hedda Brennbakk Pedersen (15). De begynner å bli rutinerte på å møte opp ekstremt tidlig.

– Vi gjorde det samme da vi var på One Direction-konsert, og da Bieber spilte i Telenor Arena, sier Egeli.

Før de dro hjemmefra, varmet venninnene opp litt pizza.

Nå skal de leve på boller, chips, sjokolade, farris og sjokolademelk fram mot konsertstart.

– Det er litt kaldt, men det kommer nok til å gå fint. Vi har med oss tepper og varme klær, sier Pedersen

Noen valgte telt, andre presenning, mens noen kledde seg opp i regntøy og sov under åpen himmel utenfor Forus travbane natt til onsdag. Dette er køen inn til Golden Circle-området, plassen helt foran scenen.
Sikkerhetsvaktene har innført et køsystem. Fansen på et nummer på hendene, slik at de kan forlate køen for å gå på do og kjøpe mat.
Rebecka Cecilie Martinsen (17) og Frida Wagner (17) får litt etterlengtet søvn.
Paraplyene er ikke lov å ta med seg inn på konsertarenaen når dørene åpner klokka 16, men de kan være greie å ha dersom velger å møte opp veldig, veldig tidlig.
Konserten skal være ferdig klokka 23.00 i kveld. Det betyr at de første som stilte seg i kø, kommer til å være på Forus i nærmere 30 timer.

MER FRA BYAS:

LES MER:

Her får du alt du trenger å vite om Bieber-konserten!

LES MER:

Slik skal arrangøren unngå samme Bieber-kaos som i Danmark

LES MER:

Det er ikke bare Bieber som kommer til sommerfesten - du må ikke glemme disse...

Publisert:
Oppdatert:

Slik skal arrangøren unngå samme Bieber-kaos som i Danmark

Hva med mat og drikke? Hvis jeg går fra køen fordi jeg må på do, får jeg plassen min tilbake? Skal jeg ta buss? Her er svarene fra arrangøren.

Publisert: