Disse 36 bryggeriene stiller på What's Brewing
Av dem er det kun Lervig som er norsk.
- Ine Espevik Larsen

Nordmenns tørst for spesialøl er fortsatt i full fremvekst, og i takt med dét popper det stadig opp nye festivaler.
What's Brewing ønsker å holde sin festival unik, og velger i år å satse på utenlandske bryggerier, slik at de øltørste får prøve helt nye smaker.
– Jeg gleder meg til å få besøk av alle de flinke bryggevennene mine fra andre land, sier medarrangør og brygger David Graham. Et par bryggerier skal ennå på plass, men ellers er hele lista klar.
Sjekk den ut i bunnen av saken!
Ikke bare for hipstere
Ølfestivalen i Tou-lokalene har til nå solgt 1561 av ca 1900 billetter, noe som gjør den mer populær enn noensinne.
De 100 earlybird-billettene ble revet bort i løpet av kun tre sekunder! Arrangør Andreas Melvær er fornøyd med den voksende ølinteressen blant folk flest.
– Det har gått fra å være mote til å bli mainstream. Før var det flest hipstere som kjøpte spesialøl, nå er det også den såkalte mannen i gata, sier ølentusiasten.
Her er 10 ting du må vite om øl
Tar konseptet til Spania
I september tar ildsjelene med seg bardiskene og tappetårnene med WB-logoen til Barcelona.
– De spanske bryggerne besøkte festivalen vår i fjor, og ble imponert over hva de så, sier Melvær. Resultatet ble ølfestivalen Mash, et samarbeid med to spanske og ett svensk bryggeri.
Den har flere likheter med What's Brewing, som for eksempel at den foregår i et gammelt industribygg, at bryggerne er tilstede og at man kan smake på lokale fristelser.
Disse bryggeriene kan du sjekke ut på What's Brewing
- Lervig (NO)
- Wild Beer Co. (UK)
- Beavertown (UK)
- Magic Rock (UK)
- Burning Sky (UK)
- The Kernel (UK)
- Cloudwater (UK)
- Four Pure (UK)
- Oedipus (NL)
- Birrificio del Ducato (IT)
- Loverbeer (IT)
- Alefarm (DK)
- Warpigs (DK)
- Dry & Bitter (DK)
- O / O (SE)
- Stigbergets (SE)
- Omnipollo (SE)
- Brekeriet (SE)
- Brewski (SE)
- Tempel (SE)
- Stockholm brewing (SE)
- Põhjala ( EE)
- Edge (ES)
- Garage (ES)
- Basqueland Beer Project (ES)
- Evil Twin (US)
- Westbrook (US)
- Blackberry Farm (US)
- American Solera (US)
- Norway Brewing Co. (US)
- Brasserie Dieu du Ciel! (CA)
- Trou du Diable (CA)
- Arizona Wilderness (US)
- Brew by Numbers (UK)
- Stillwater Artisanal (US)
- Alesong (US)
Mer fra Byas.no:
«Fortou» fornyer seg: – Mer autentisk, mer eksplosjon
Slik skal kommunen legge til rette for foodtrucks i Stavanger