Aram’s Frisør er #byasbeste frisør 2020!
De fikk nesten 500 flere stemmer enn andreplassen. Dermed er det ingen tvil om hvem Byas’ lesere mener er #byasbeste frisør.
Sponset av:

– Det er utrolig kjekt at vi ble stemt frem som nummer én! Vi vil takke alle som har stemt på oss, vi setter stor pris på det, sier Aram Ali som driver Aram’s Frisør.
Ali forteller at han har vokst opp i frisørbransjen. Også storebroren Zana, mest kjent med kallenavnet Karwan, jobber i salongen i Pedersgata 50.
– Vi har vært frisører i Stavanger i mange år begge to. Karwan har vært frisør i 24 år, mens jeg har vært i bransjen i 16 år, forteller Ali.
Vant med nesten 500 stemmer
Aram’s Frisør fikk 761 stemmer, noe som tilsvarer nesten 40 prosent av alle stemmene.
På andre plass kom fjorårets vinner, Ombrè frisør, med 283 stemmer. På tredje plass finner vi Barokk frisør med 135 stemmer.
I frisørstolen hos Aram’s Frisør sitter Håkon Helmersmo. Han har gått til Aram Ali tidligere, men ble ganske nylig kjent med salongen, som nå er #byasbeste.
– Dette er andre gangen jeg klipper meg her. Jeg flyttet hjem til Norge etter å ha bodd i USA nylig, og bodde midlertidig i nærheten. Jeg bestemte meg for å gå hit, fordi salongen så bra ut, de virket flinke, og hadde rimelige priser, forteller Helmersmo.
Han gikk til en annen frisør i byen etterpå, men ble ikke helt fornøyd der. Dermed endte han opp i frisørstolen hos Aram’s igjen, til tross for at han nå har flyttet til Våland.
– Jeg syns det er fint å kunne dra hit og klippe seg, og stikke ned for å ta en kaffe i byen etterpå, sier han.
Skjegg, fade og threading
– Vi er gode på å trimme skjegg. Men også såkalt «fade» på er en av tingene vi er best på, sier Ali.
I tillegg tilbyr de napping med såkalt «threading», napping av små hår på øyenbryn og ansikt med tråd. Det er en populær behandling blant både kvinner og menn som besøker salongen, selvsagt i tillegg til hårklippen;
– Vi farger ikke hår, men er veldig god på klipp. Karwan klipper både kvinner og menn. Selv jobber jeg mest med herreklipp, sier Ali.
Klippet seg hos familien i 15 år
I frisørstolen foran Karwan sitter Fatih Vugan. Han har klippet seg hos familien i over 15 år, hovedsakelig hos Karwan.
– Jeg har gått til dem fast i alle år, sier Vugan.
Aram Ali forteller lattermildt at Vugan først gikk til Karwan, men nå kan de klippe ham begge to.
Måtte stenge en måned etter åpningen
Til tross for lang fartstid i frisørbransjen i Stavanger, var det først i februar i år at Aram Ali åpnet sin egen frisørsalong i Pedersgata.
Det ble ikke bare en dans på roser.
– Det ble veldig skummelt da koronaviruset inntraff. Det var tøffe tider da vi måtte stenge, bare en måneds tid etter åpning, forteller han, men legger til;
– Vi kom oss heldigvis kjapt på beina igjen etter at vi fikk åpne igjen i april. Vi har klart oss godt, sier han.
Disse har vunnet #byasbeste frisør tidligere år:
Dere har bestemt: Sueño er #byasbeste frisør 2016!
Sueño er #byasbeste frisør 2017!
Ombré ble kåret til #byasbeste frisør 2018
Ombré er #byasbeste frisør 2019!
#Byasbeste 2020 oppsummert: Her er alle vinnerne
Nok en høst med #byasbeste-kåringer er forbi, og alle vinnerne er kåret. Nå skal vi ta en liten oppsummering.
Relaterte artikler
- AKTUELTNå kan du stemme: Hvilken av disse er #byasbeste frisør?3 ÅR SIDEN
- AKTUELTDette er vinneren av #byasbeste frisør2 ÅR SIDEN
- AKTUELTHvem er #byasbeste frisør? Nominér din favoritt!2 ÅR SIDEN
- AKTUELTDisse er nominert til #byasbeste frisør2 ÅR SIDEN
- AKTUELTTusenvis av stemmer og åtte vinnere: Vi oppsummerer #byasbeste 20211 ÅR SIDEN
- AKTUELTBeverly Hills Fun Pub er #byasbeste utested!2 ÅR SIDEN