Razika kommer til Mablis-festivalen

Bandets siste turné legges innom Vålandskogen og Stavanger.

Oppdatert:
Razika har bestemt seg for å legge opp, men først skal de innom Mablis-festivalen. Her fra Øyafestivalen i 2015.

Klassevenninnene fra Bergen startet opp et band for moro skyld i 2006, da var de bare 15 år gamle.

I desember kom nyheten om at det snart var slutt, og at bandet skulle ut på sin siste turné sommeren 2019.

Stavanger og Mablis er blant de utvalgte stoppestedene, melder festivalen i en pressemelding tirsdag.

«For det var vondt i hjerte...»

Siden oppstarten har bandet fått mye positiv omtale og laget hits (eller landeplager) som mange helhjertet har sunget til.

Ingen har vel glemt «Vondt i hjertet»...?

Razika har også blitt trukket frem som forbilder for unge kvinner og brukt sin posisjon til å engasjere seg i både likestillingsdebatten, flyktningspørsmål og Midtøsten-konflikten, skriver BT.

Men engasjementet har også ført til reaksjoner, noen gikk så langt som å kalle dem «The nazi versjon of Spice Girls, just uglier».

I desember i fjor anmeldte Aftenbladet bandets fjerde album, «Sånn kjennes verden ut». Da skrev anmelderen at låta «En sjanse til» var en av årets aller beste norske poplåter.

For musikken sin har bergensjentene mottatt flere nominasjoner i Norges gjeveste musikkåring. Debutalbumet «Program 91» (2011), «På vei hjem» (2013) og «Ut til de andre» (2015) har alle blitt nominert til Spellemann.

«Syndere i sommersol?»

I januar spilte Razika for et utsolgt Tou Scene. Neste opptreden i oljebyen blir på Mablis som går av stabelen 14. - 15. juni.

«Når de nå skal ut på en scene for siste gang, gleder vi oss til høydepunkter som «Om igjen», «Vondt i hjertet», «En sjanse til» og «Syndere i sommersol» i Vålandskogen», skriver festivalen i pressemeldingen.

MER FRA BYAS:

LES MER:

Fredrik (29) fra Stavanger omsetter for millioner i USA: – Jeg hadde ikke peiling på dette

LES MER:

– Tenk så sykt hvis Prikkedöden solgte ut Folken?

LES MER:

Ny butikk flytter inn i Nygata

LES MER:

«Antipride-emoji» har satt sinnet i kok på Twitter

Publisert:
Oppdatert:

5 kjappe med Razika på Mablis

Fredag spilte Razika sin siste konsert i Stavanger. Kanskje. De tok seg tid til å mimre om tidligere festivalopplevelser med Byas.

Oppdatert: