Ny artist til Utopia: Cezinando kommer!

Enda et navn er kommet til Utopia-lineupen.

Publisert:
Kristoffer Cezinando er ferskeste Utopia-navn på festivalplakaten!

EDM-festivalen Utopia går av stabelen ved Stavanger Konserthus for aller første gang 1.-2. september i år.

Navn som David Guetta, Higasakite og Matoma kommer. Og nå kan også Cezinando føye seg inn i rekken av kjekke navn på festivalplakaten!

Følg Byas.no på Facebook!

– Blitt et ikon

Kristoffer Cezinando (20) vant i november prisen som Årets Nykommer på P3 Gull, og han ble for alvor anerkjent som tekstforfatter da han stakk av med Årets Teksforfatter under Spellemannsprisen 2017.

– Cezinando har virkelig gitt norsk musikk en ny vei å gå. Med sine dype og viktige tekster, sin væremåte som artist og menneske og melodier som det svinger av har Cezinando blitt et ikon og har skapt en egen stil som mange unge mennesker ser opp til og har vært med på å sette urban musikk virkelig på kartet i Norge, sier festivalsjef Espen Yung Svendsen i en pressemelding.

Den ny øl-regelen vil også gjelde for Utopia. Mer om den her:

LES MER:

LES OGSÅ: Ny øl-regel for alle utendørsarrangementer i sommer: – Jeg er ikke sur, jeg er fly forbanna

Sjekk musikkvideoen til låta «Håper du har plass»:

Lineupen så langt

Foreløpig er disse artistene klare for Utopia 2017 (i billing-rekkefølge):

  • David Guetta
  • Highasakite
  • Matoma
  • Ina Wroldsen
  • Lemaitre
  • Julie Bergan
  • Sonny Alven
  • Cezinando
  • KREAM
  • Ary
  • Tom Boye
  • Labi Ramaj

Flere artister vil bli offentliggjort de neste ukene, opplyser Utopia i pressemeldingen.

Mer fra Byas:

LES MER:

LES OGSÅ: Har sluppet den første teaseren: Slik ser arrangørene for seg festivalen Utopia

LES MER:

LES OGSÅ: Stavangers nye musikkfestival Utopia vil gjøre som Palmesus

Publisert:

Kommer til Utopia-festivalen

Enda en artist er lansert til Utopia 1.-2. september; Madden!

Oppdatert: