Seks av ti kvinner har mottatt «dickpics»
Seks av ti kvinner mellom 18 og 30 år har mottatt såkalte «dickpics» eller penisbilder. Det kommer fram i NRK-programmet «Innafor».
I en spørreundersøkelse gjennomført av Norstat på oppdrag fra NRK, ble 500 personer i aldersgruppen 18 til 30 år spurt om de har sendt eller mottatt slike bilder.
35 prosent av de spurte mennene svarer at de har sendt bilder av penisen sin, mens 59 prosent av de spurte kvinnene oppga at de hadde mottatt slike bilder. 45 prosent av kvinnene svarte at de hadde mottatt uønskede dickpics.
– Det virket som om det var mer sjelden å ikke ha fått tilsendt penisbilde, enn å ha fått det, sier «Innafor»-programleder Vilde Bratland Erikstad til NRK.
Byas’ videopodkast Ka Fader tok opp problemstillingen i vår:
I TV-programmet undersøker Erikstad dickpics-fenomenet og hvorfor menn velger å ta bilde av penisen sin for så å sende det til andre. Slike bilder florerer mest på bildeappen Snapchat, ifølge undersøkelsen.
– Jeg visste at det å få tilsendt dickpics var blitt ganske vanlig, men at nesten alle jeg snakket med hadde fått, det overrasket meg veldig, sier Erikstad.
Ifølge norsk lov likestilles uoppfordrede dickpics med blotting og er dermed en ulovlig og straffbar handling.
Ny episode: Ka Fader e greiå med dickpics?
Seks av ti kvinner har mottatt «dickpics»
Seks av ti kvinner mellom 18 og 30 år har mottatt såkalte «dickpics» eller penisbilder. Det kommer fram i NRK-programmet «Innafor».
Relaterte artikler
- AKTUELTMarte (24) får daglig tilsendt uønskede bilder: Nå har kunstneren fått nok3 ÅR SIDEN
- AKTUELTJeg kjenner ingen som har «Penis i solnedgang» på stueveggen. Det fins grunner for sånt4 ÅR SIDEN
- KULTURIzabell: – Skal du få det til som en jente som rapper, skal du være sykt god. Bedre enn gjennomsnittet5 ÅR SIDEN
- KULTURIngrid Aguiluz skriver åpent om morens kamp mot kreft, og har fått stor respons: – Jeg tror at folk kan kjenne seg igjen5 ÅR SIDEN
- AKTUELTSeksuell trakassering: Ida Ariel (24) ble så provosert at hun bestemte seg for å gjøre noe med det2 ÅR SIDEN
- LIVSSTILDerfor bør du snakke om bæsj og promp med kjæresten4 ÅR SIDEN