Trafikkskole viste porno på TV-skjermen: – Jeg håper publikum skjønner at noen driver gjøn med oss
En annen trafikkskole har opplevd det samme.
– Jeg vil tro at det er noen som har hacket TV-en via blåtann, vi er ikke helt sikre, sier daglig leder ved Skagen Trafikkskole, Bjørg Husebø.
TV-skjermen i lokalet til trafikkskolen i Stavanger peker rett ut mot Madlaveien - en av byens mest trafikkerte veier.
Den brukes vanligvis til egenannonser og reklame, men torsdag kveld fikk trafikkskolen beskjed om at det var noe helt annet som rullet over skjermen.
Noen hadde nemlig klart å sette på pornografisk innhold på TV-en.
Flere tilfeller
– Det er ikke hyggelig å bli utsatt for noe sånt, men jeg håper publikum skjønner at noen driver gjøn med oss, sier Husebø.
LES OGSÅ: Folk tar bilde av bilen til trafikklærer Anders hver dag
Hun forteller at dette er første gang trafikkskolen opplever at noen andre tar kontroll over TV-skjermen i lokalet, men legger til at en annen trafikkskole har opplevd det samme.
– Det er tydeligvis noen som har dette som underholdning, sier Husebø.
– Litt for drøyt
Det samme skjedde nemlig hos Focus Trafikkskole som holder til i nabobygget dagen i forveien.
– Min kollega fikk en tekstmelding om dette klokka 01.00 natt til torsdag. Dessverre så han ikke meldingen før på morgenen, da hadde det stått på hele natta, forteller daglig leder Ibrahim Aissaoui.
Også denne TV-skjermen peker ut mot Madlaveien. Aissaoui regner med at noen har styrt TV-en ved hjelp av mobiltelefonen.
– Det er nok noen som ser på dette som uskyldige guttestreker, men personlig synes jeg ikke noe om det. Det blir litt for drøyt for min del, sier Aissaoui.
Gått i svart
Både Husebø og Aissaoui forteller at trafikkskolene har tatt sine forholdsregler.
– TV-en er fortsatt i bruk hos oss, men vi drar ut stikkontakten etter klokka 16.00 når vi går for dagen, sier Aissaoui.
– Vi har dratt ut stikkontakten og TV-en er ikke lenger i bruk. Vi kommer ikke til å bruke den igjen før vi kan forsikre oss om at dette ikke vil skje igjen, sier Husebø.
MER FRA BYAS:
Slik tar du lappen billigst, ifølge trafikkskolene
Veronica (23) og Joachim (24) deler småbarnslivet på TV
Carina (31) og Hanne (31) har flere kjærester: - Like glad i alle sammen
Pedersgata skal få ny restaurant og take away
Da skjenkekontrollen kom, hadde politiet stengt lokalet
– Vi kan ikke gjøre annet enn å legge oss flate, sier daglig leder.
Relaterte artikler
- AKTUELT2018 oppsummert: Livet med flere kjærester og en festlig Ingebrigtsen-parodi4 ÅR SIDEN
- AKTUELTBli med inn i den nye restauranten og baren i Stavanger sentrum3 ÅR SIDEN
- AKTUELTDrømmer om 150 utsalg: Neste uke starter alvoret for den lokale pizzakjeden3 ÅR SIDEN
- AKTUELTSverre (18) har snart venta eit halvt år på å få køyra opp11 MÅNEDER SIDEN
- LIVSSTILOnlyFans-debatten: – Det første jeg tenkte var at: «Her har jeg sovet i timen»2 ÅR SIDEN
- AKTUELTStonerrockerne i Suncraft vant spillejobb på Mablis – og 25.000 kroner3 ÅR SIDEN