Interiørkjede har slått seg selv konkurs
Både Ting- og Småting-butikken i Stavanger sentrum er stengt etter at kjeden har meldt oppbud.
- Eivind Kristensen
- Håvard Tanche-Larsen Knutsen
Gave- og interiørbutikken har utsalg i Bergen, Oslo, Tromsø, Trondheim, Stavanger, Flesland, Gardermoen og Kristiansand.
Nå har kjeden meldt oppbud og dermed slått seg selv konkurs.
– Det er beklagelig å meddele at det ikke har lyktes å finne en løsning for selskapet som sikrer videre drift. Selskapet har på grunn av dette meldt oppbud i dag, 20.01.20, skriver Audun Skodvin Viken, styreleder i Ting AS, i en epost til Fædrelandsvennen
To butikker i Stavanger
Ting åpnet i Stavanger i 2004. I november 2018 lanserte kjeden butikken Småting, vegg i vegg med moderbutikken. Småting er også et gave- og interiørutsalg, men er rettet mot barn.
- I forrige uke valgte også en annen interiørbutikk å melde oppbud. Da var det Vakkert i Hospitalsgata som slo seg selv konkurs.
Dersom du prøver å gå inn på Tings nettsider, kommer du til en side som sier at butikken er «midlertidig stengt».
Dårlig økonomi
Kjeden har i lang tid slitt økonomisk. Ifølge regnskapssiden proff.no ble det omsatt for 93 millioner kroner i 2018, men resultatet før skatt endte på nesten 14 millioner kroner i minus.
– Det er en ubalanse i markedet med synkende marginer og for høye kostnader. Parallelt krever det store investeringer for å kompensere med økt netthandel. Det har vært iverksatt en rekke tiltak det siste året for å bedre lønnsomheten i virksomheten, og det har blitt jobbet intenst de siste månedene for å finne løsninger for å sikre videre drift av Ting AS, skriver Viken i eposten til Fædrelandsvennen.
Selskapet har hovedkontor i Bergen.
Interiørbutikken Ting legger ned likevel
To uker etter at butikken gjenåpnet er det bestemt at gave- og interiørbutikken Ting legger ned.
Relaterte artikler
- AKTUELTNye eiere har kjøpt opp selskapet: Butikken har åpnet igjen3 ÅR SIDEN
- AKTUELTInteriør- og designbutikk i Stavanger sentrum er konkurs3 ÅR SIDEN
- AKTUELTUtesteder konkurs: – Vi måtte bare innse at dette ikke ville gå3 ÅR SIDEN
- AKTUELTKlesbutikken stenger etter 15 år i Kongsgata3 ÅR SIDEN
- AKTUELTSandnes-nattklubb slått konkurs3 ÅR SIDEN
- AKTUELTKlesbutikk i Østervåg er konkurs2 ÅR SIDEN